Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
MISJE

 na końcu świata

 
 

Kto zaopiekuje się dzieckiem...?
Misje

więcej 


Biada mi, gdybym nie głosił…

Dlaczego pragnę jechać na misje? Po co pchać się tam, gdzie mnie nie chcą? Te dwa pytania zrodziły się we mnie jakieś dwanaście lat temu, kiedy zakochałam się w Bliskim Wschodzie...  


Japonia woła o Zbawiciela

Cały rok rozmyślałem nad słowami, które Jezus skierował do Nikodema, że „wiatr wieje, kędy chce”. Słuchałem więc Ducha Świętego i po roku medytacji byłem całkowicie przekonany, że mam jechać na misje.  


Czy podzielisz się chlebem?

Chleb, to czasem tak niewiele. To przede wszystkim chęć pomocy. Pragnienie podzielenia się cząstką siebie. Chleb to także odpowiedzialność za drugiego człowieka, za dziecko które jest w potrzebie...  


Dotknięta prostotą i radością

Czuję, że jeśli będę to robić z całego serca i z całej siły aż do końca, będę mogła stanąć przed obliczem Boga i pełna wdzięczności złożyć z powrotem w Jego ręce ten wspaniały i drogocenny dar, jakim mnie obdarował – moje życie.  


Ci, którzy mają odwagę śnić...

My, którzy pracujemy w jadalni Świętego Michała, nie przestajemy śnić i marzyć o czymś więcej... Bo jak mówi Paweł Coelho: "...świat jest w rękach tych, którzy mają odwagę śnić i sprawiać by te sny stały się rzeczywistością."  


Dzieciństwo misjonarza

Początek przygody z misjami przypomina narodziny dziecka. Trzeba wyjść z własnego kraju, opuścić rodzinę, przyjaciół, jedzenie, pogodę, przyzwyczajenia, zaczerpnąć nieznanego powietrza i... uczyć się życia od początku.  


Madagaskar - każdy zwykły dzień

Niepełnosprawna fizycznie Landy mieszka w buszu, dosyć daleko. Ma podkurczone kolana i chodzenie czasem sprawia jej dużo bólu. Ale ileż w niej takiej prostej radości istnienia...To nasza najlepsza tkaczka i jeżeli znajdzie się odpowiednia pomoc, chciałabym ją przygotować na nauczycielkę tego zawodu.  


Szukając sensu

Każdy z nas ma do wypełnienia swoją własną historię. Żyjemy na miarę naszego przeznaczenia tutaj na ziemi i to jest właśnie źródłem naszej siły w poszukiwaniu światła, które daje sens.  


Przylądek Dobrej Nowiny

Komar skórkojad. Jak on tu wlazł? Siedzi na „ścianie” moskitiery jak bombowiec gotowy do odlotu. Nie dosyć, że rozmaite typy psują człowiekowi krew, ten jeszcze wyssał kilka cennych kropel...  

  strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy