Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
MARIANIE

 Spotkanie z ...


 Marianie to założona przed trzema wiekami w Polsce przez błogosławionego ojca Stanisława Papczyńskiego i odnowiona przez błogosławionego Jerzego Matulewicza apostolska wspólnota zakonna jednocząca kapłanów i braci powołanych przez Boga do służenia Chrystusowi i Kościołowi pod opieką i na wzór Niepokalanej Służebnicy Pańskiej w pracy duszpastersko-wychowawczej w kraju i zagranicą.

Jesteśmy pierwszą męską wspólnotą zakonną powstałą na terenie Rzeczypospolitej, która przetrwała do naszych czasów.
Założył nas w 1673 roku błogosławiony Stanisław od Jezusa i Maryi Papczyński na Mazowszu. Pierwszym naszym klasztorem była Puszcza Korabiewska (dziś Mariańska). Następne powstały w Nowej Jerozolimie (Górze Kalwarii) i Goźlinie (Mariańskie Porzecze).

Po śmierci Założyciela nasza wspólnota przechodziła liczne próby. Po bardzo dynamicznym rozwoju zapoczątkowanym przez Czcigodnego Sługę Bożego ojca Kazimierza od Świętego Józefa Wyszyńskiego przyszedł trudny czas rozbiorów Polski. Zaborcy likwidowali kolejne klasztory. Po ukazie carskim z 1863 roku został tylko jeden mariański klasztor w Mariampolu na Litwie, co więcej nie wolno było przyjmować nikogo nowego do nowicjatu..

Pomimo wszystko Pan Bóg miał dla mariańskiej wspólnoty wspaniały plan na przyszłość. W 1909 roku, kiedy w Mariampolu pozostał tylko jeden marianin ojciec generał Wincenty Sękowski do Zgromadzenia potajemnie wstąpił ks. Jerzy Matulewicz. W porozumieniu ze Stolicą Apostolską odnowił i zreformował nasze Zgromadzenie.

Po stu latach od tego przełomowego momentu jest nas około 500 księży i braci.

Nasz charyzmat to:

 W misterium Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny głosimy pierwszeństwo łaski Miłosiernego Boga, która jest nieskończona i darmowa. Osoba Matki Chrystusa jest dla nas niedoścignionym wzorem do naśladowania i potężną Wspomożycielką.

 Niesiemy pomoc modlitewną zmarłym, zwłaszcza tym, którzy odeszli do wieczności nie będąc na to przygotowanym. Szczególną troską otaczamy dusze cierpiące w czyśćcu.

 Zgodnie z hasłem danym nam przez błogosławionego ojca Jerzego Matulewicza: „Za Chrystusa i Kościół”, w duchu Świętego Pawła Apostoła prowadzimy działalność duszpasterską i wychowawczą.

 Pracujemy w 17 państwach na świecie (w Polsce, Niemczech, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Kazachstanie, Białorusi, Litwie, Łotwie, Portugalii, Brazylii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Argentynie, Rwandzie, Kamerunie i Filipinach).

 Pełnimy rozmaite posługi: od pracy parafialnej po misyjną (Kazachstan, Rwanda, Kamerun i Filipiny), od posługi w sanktuariach (maryjne w Licheniu Starym i Stoczku Klasztornym, Miłosierdzia Bożego w Eden Hill, Atoku i na Mindanao) po duszpasterstwa specjalistyczne (np. Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, Centrum Formacji Maryjnej, Hospicjum stacjonarne i domowe, domy rekolekcyjne w Zakopanem, Sulejówku i Grzybowie), od prowadzenia Wydawnictwa PROMIC po pracę naukową na wyższych uczelniach (w Polsce na KUL i UKSW).

  Nieocenionym wsparciem służą nam tysiące ludzi świeckich, należących do Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich. Swoją modlitwą, ofiarą, a nierzadko także pracą świadczą o tym, iż charyzmaty, jakimi Duch Święty obdarzył Ojców Założyciela i Odnowiciela mariańskiej wspólnoty, są wciąż aktualne.

Więcej na: www.mlodzimarianie.pl

 

Co o tym myślisz?

Masz pytania?
Chcesz porozmawiać?
Zobacz tu... 


 
 strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy