Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
Jak rozeznać powołanie?

 Mam pytanie...


 Mam pytanie:

Witam. Mam pewne pytanie.. Jak mogę rozeznać swoje powołanie? Oczywiście bezustannie się modle i modlitwa przynosi rezultaty, dzięki niej coraz bardziej czuję swoje powołanie, ale potrzebuję też opinii kogoś z powołaniem na ten temat. Można rozeznać swoje powołanie poprzez przedstawienie takiej osobie swoich uczuć, poglądów i pragnienia oddania się Bogu? Jest możliwe, żeby taka osoba podpowiedziałaby nam, czy jest to powołanie od Boga czy tylko nasz wymysł? Czy raczej nikt oprócz Boga nie jest w stanie odpowiedzieć nam na to pytanie?

Marzena

Znasz odpowiedź? Podziel się...

 

Co o tym myślisz?

Masz pytania?
Chcesz porozmawiać?
Zobacz tu... 

Komentarze:

Mam pytanie dotyczące przyjmowania osób z problemami zdrowotnymi do Zakonów. Czy takie osoby są w ogóle brane pod uwagę? Jakie choroby wykluczają takie osoby z życia w Zakonie? Czy jeśli Ktoś ma skłonności do nawracającej anemii, czy taka osoba może wstąpić do Zakonu. Jest konieczne, aby była Ona pod ciągłą opieką lekarską. Wiem, że czasem osoby chore są odrzucane z tego powodu przez Zakony. Czy Ktoś może mi odpowiedzieć na to pytanie? Bardzo dziękuję.

Monika, 2012-09-25

Z powołaniem to jest, ze jak Bóg woła do tego szczególnego poświecenia swojego życia to wcześniej czy później i tak zrobi to co zaplanował. Najważniejsze zęby nie wpadać w panikę, tylko ze spokojem przyjąć to co się w w życiu wydążyło i modlić się jak najwięcej. Jeżeli Bóg powołuje to żaden człowiek tego nie wytłumaczy co w Twoim sercu się dzieje bo to co pochodzi od Boga zawsze było wielką tajemnice i tak jest po dziś dzień. Twoje wątpliwości nie pochodzą z serca a raczej od złego ducha, który na pewno będzie przeciwny temu co robisz i tak jak Bóg nie miał wątpliwości zęby wzbudzić w tobie to uczucie tak ty nie miej wątpliwości zęby na to wezwanie odpowiedzieć.

Tomek, 2012-09-01

Mam podobny problem z rozeznaniem swojego powołania. Od 3 lat włączyłam się w życie parafialne chodzę na pielgrzymki, Taize itp i coraz bardziej zaczynam czuć w sobie powołanie. Rodzina i znajomi nie wierzą że się odwarze ale to tylko moja decyzja jednak ja jeszcze dokładnie nie jestem pewna. Zakonem do którego zamierzam iść jest zakon misyjny a do którego dokładnie jeszcze nie wiem.

Ewa, 2012-07-21

Dobrze jest mieć kogoś zaufanego z kim porozmawiasz o tym, co odkrywasz na modlitwie i w Twojej osobistej relacji z Jezusem. Pomocne mogą też być narzędzia rozeznawania i podejmowania decyzji sprawdzone przez wieki doświadczenia. Od 14 do 16 lipca w Pobiedziskach k/Poznania organizuję sesję "Podejmowanie decyzji". Jak zechcesz to zapraszam. Kontakt do mnie - renatarscj@gmail.com

s. Renata, 2012-05-30

Witaj, nasze powołanie zależy nie tylko od samego PAna ale i od nas samych. po przez modlitwę, Słowo Boże Kontakt z samym Bogiem i jaką relację mamy do Niego Samego możemy odkryć swoje powołanie. Mam 19 lat i odkryłam swoje powołanie całkiem nie dawno, a jakie zgromadzenie wybrałam to Siostry Świętej rodziny z Bordeaux w Łodzi, tam mam zamiar iśc. Wracając to Bóg zsyła na nas łaskę powołania. Z początku tego nie odczuwasz ale z czasem to ci się umocni. Jak chcesz porozmawiać lub inni chcą się czegoś więcej dowiedzieć o powołaniu, możecie do mnie pisać na e-maila wiola199320@wp.pl. lub mogę udostępnić e- maila do sióstr Świętej Rodziny w Łodzi.

Wioletta, 2012-03-13 
 strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy