Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
Krużganek Zakonny

 

 

"Krużganek Zakonny" - to rozmowy z ciekawymi ludźmi, to możliwość poznania zakonów i życia zakonnego "od kuchni".

Siostra pielgrzymująca z Maryją cały rok

Krużganek zakonny

Zdarzyło się, że jechałam dzień, dwa, w głąb Rosji, aby spotkać się z kilkoma osobami, które „zaprosiły” Matkę Bożą. To są całe historie działania łaski Bożej. Stopniowo powstały kręgi osób przyjmujących Maryję, a wkrótce zaczęły nadchodzić zwrotne informacje, głębokie i budujące świadectwa.  Duchowość Zgromadzenia Sacré Coeur

Jesteśmy zaproszone, aby wejść i zjednoczyć się z usposobieniami Jego Serca. Jakie są te postawy (przynajmniej niektóre), będące wartościami i wezwaniami dla Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa i dla dzisiejszego świata.  


O powołaniu, przygodzie życia i działalności sercanek

Czy nie wydaje się siostrze, że w dobie XXI wieku – erze komputerów, komórek i Internetu – życie zakonne z jego czystością, ubóstwem i posłuszeństwem może być dla młodego człowieka czymś archaicznym?  


Dziękuję Ci, że jestem kobietą...

(...) Nie wiem, co robią inni w takich chwilach, ja świadomie całuję obrączkę albo zwracam się w sercu do Jezusa mówiąc: dziękuję Ci, że jestem kobietą, dziękuję za pragnienia, które rodzą się we mnie. Na nowo wypowiadam moje TAK na Jego wezwanie. Ponawiam oddanie i proszę, by dał siłę do wytrwania i coraz większej miłości.  


Czy pani doktor jest siostrą zakonną?

Niektórzy wiedzą, większość nie wie. Kiedy jednak zaczynają mówić o Bogu jest to dla mnie znak, że wiedzą. Ukrycie ma bardzo duży wpływ na relacje, kiedy nie wiedzą kim jestem, są bardziej naturalni.  


Z sercem w herbie

To inna koncepcja miłości. Ograniczenie tego pojęcia do porywów emocji, wzruszeń, zmysłowych poruszeń, osobistego przeżywania szczęścia to ograniczone, egoistyczne rozumienie tego słowa.  


Zasłuchani w ciszę cz.2

Wydaje się także, że dla wielu modlitwa to „przeżytek”, „obciach”, coś, co najlepiej wyśmiać. I tylko od nas samych – myślę tutaj o młodych osobach – zależy, czy ulegniemy tej presji, temu naciskowi naszych pseudoznajomych, czy będziemy potrafili się temu przeciwstawić.  


Zasłuchani w ciszę cz.1

W czasie moich rozmów z Siostrami padało z mojej strony pytanie o powołanie, dlaczego wybrały stan konsekrowany, dlaczego wybrały klasztor kontemplacyjny, wreszcie dlaczego właśnie taki zakon, z taką charyzmą, a nie inny...  

  strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy