Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
Powołanie kobiety

 Powołanie
 Każda dziewczyna, każda kobieta jest stworzona i powołana do tego aby być matką, niezależnie od tego, czy powołanie to będzie realizować w rodzinie czy w życiu zakonnym.

 Tylko w ten sposób może doświadczyć spełnienia i prawdziwego szczęścia...

 Każda kobieta powołana jest do macierzyństwa i to powołanie towarzyszy jej przez całe życie. Macierzyństwo jest źródłem jej szczególnej godności. W wymiarze duchowym jest ona matką zawsze i dla każdego. Światu potrzeba kobiety dającej życie, wychowawczyni i matki. Takie będzie oblicze świata, jak ukształtują je mądre serca kobiet – matek.
(Siostry Nativitanki)

 Dar rodzenia i dar macierzyństwa to jedna z najcenniejszych wartości danych nam przez Boga. Jak zatem postrzegać kobiety, które dobrowolnie wyrzekły się tego cennego daru macierzyństwa? Odpowiedz daje nam sama Matka Boża, w której najpełniej urzeczywistniło się zarówno dziewictwo jak i macierzyństwo. Maryja dlatego, że jest dziewicą może powiedzieć Bogu „Tak”, gdyż jest całkowicie dyspozycyjna wobec Boga i duchem i ciałem. Ona dała Słowu Bożemu najpierw Swój umysł i serce, a dzięki temu zdolna była dać także Swoje ciało. W Niej widzimy duchową płodność dziewictwa. Rezygnując z macierzyństwa na płaszczyźnie naturalnej, stała się Matką na płaszczyźnie nadprzyrodzonej.
(Zgromadzenie Córek Najczystszego Serca Najświętszej Maryi Panny)

 Bóg obdarzył kobietę niezwykłym powołaniem - powołaniem do bycia matką. I nie oznacza to tylko macierzyństwa fizycznego, ale obejmuje o wiele większą przestrzeń, w której szczególne miejsce zajmuje macierzyństwo duchowe – bycie matką dla wielu... Pan stawia nam na drodze życia różnych ludzi: dzieci, rodziny, młodych poszukujących sensu istnienia, wątpiących, chorych, zrozpaczonych. Te spotkania dotyczą wszystkich ludzi. Jednak kobieta może stać się tych spotkanych osób - duchową matką, która obejmując je macierzyńską miłością swego serca - rodzi do nowego życia.

Kobieta nosi w sobie dar pielęgnowania życia, w jej naturę wpisana jest troska o życie bardzo mocno związana z wrażliwością i delikatnością jej serca. Bogactwem i siłą kobiety jest wielka zdolność kochania. Serce kobiety jest otwarte i wyczulone, zatroskane o sprawy innych, gotowe do wielkich poświęceń. Z jej powołaniem do bycia matką wiąże się także szczególna umiejętność tworzenia domu, pielęgnowania rodzinnej atmosfery, wzajemnej życzliwości we wspólnocie czy miejscu pracy, a także gotowość do dzielenia się sobą i zaangażowania w różne prace i posługi.
Bardzo ważne jest jednak to, aby kobieta odkryła w sobie i ucieszyła się darem kobiecości, który otrzymała od Boga; aby poznała, zaakceptowała i pokochała siebie, by móc potem kochać i ofiarować miłość innym.
(Siostry Maryi Niepokalanej - Katowice)
Jakie jest powołanie kobiety ?

Co to znaczy: być matką ?

 

Co o tym myślisz?

Masz pytania?
Chcesz porozmawiać?
Zobacz tu... 

Komentarze:

Mam 16 lat, tak niewiele a mam wielkie marzenia. Pragnę wstąpić do zakonu... Narazie się uczę, po maturze dopiero coś więcej w tej spr będę działać! W domu nikt o tym nie wie, ale powiem za nie dlugo ks proboszczowi. Nie wiem czy się dostanę do zakonu, ja nie widze przeszkód ale trzeba mieć mature- a jeśli obleje? W zakonie byla bym nareszcie sobą ;) Bardzo lubie dzieci, mogła bym z nimi pracowac. Wybieram się to technikum żywienia, moją pasją jest gotowanie... Naprawde chce pomagać innym- tylko mi pozwólCie :)) ---Marzenia sie czasem spełniają, gorąco się modlę aby to jedno moje tez się spelnilo =] Pozdrawiam :

:) Witam- anonim, 2010-07-10

wiem o tym bardzo wiele gdyz przez cale dotychczasowe zyc ie niewidziałam oraz niemialam swojej mamy.jest mi bardzo trudno zyc z tym i pogodzic sie.ąle trwam w wierze ze wkrótce sie znią spotkam i porozmawiam . dlacaego tak sie wszystko potoczylo.jest to dla mnie najwazniejsze. idą najpiękniejsze swieta w roku. wierze w to calym sercem. i dziekuję za dar zyia jaki od niej dostalam zeby móc ja wkoncu p w moim doroslym życiu zobaczyc. dziekuję. ąnna lat 26 z lublina.

annna , 2009-11-25

bycie matką ma sens tylko wtedy gdy dziecko wie ze jestes je go matką kocha cię irozumie. pomaga ci w trudnościach. iwe wszystkich trudach zycowych.

anna, 2009-11-25

Szczęść Boże, Mam 40 lat ,moja żona 38 lat, przez lata nie mogliśmy mieć dzieci. Bóg Wszechmogący zlitowal się nad nami i moja żona jest obecnie w 4 miesiącu ciąży. Proszę o modlitwę o zdrowie dla żony i naszego dziecka, ktore ona nosi pod sercem , o prawidlowy rozwój dziecka , o donoszenie ciąży i opiekę Bożą nad nimi i blogoslawieństwo Boże nad naszą rodziną. Bóg zaplać Stefan Żóltowski

Stefan Żóltowski, 2008-05-07

s.zakonna może być matką-nie ta która rodzi i porzuca lecz tą która pomaga w wychowaniu i ukazuje dziecku świat, siostry zakonne które opiekują sie dziećmi , są dla nich matkami....poprostu być matką to coś pięknego to miłość bez granic,,,lecz bycie zakonnic,ą to wielkie pow3ołanie do dzielenia się tą miłościoa dla bliżnich, wszustkich:)....

roksana, 2008-04-28

Jest taki obraz pelikana który w obliczu głodu rozrywa swoją pierś aby nakarmić młode, matka to ta która daje życie i potrafi je również oddać-ofiarować

karolina, 2008-04-26

Matka to nie tylko rodzicielka - to przede wszystkim opiekunka... Kochająca opiekunka... Można dać komuś ta miłość, podać dłoń w potrzebie i podarować swój uśmiech w czyimś smutku... Można przytulić i wspierać... być Matką... brać wzór z Najświętszej Maryi Panny, która jest Matką nas wszystkich - a przecież nas nie urodziła... :)

Magda89, 2008-04-24

nie bardzo rozumiem w jaki sposób siostra zakonna może być matką. matka kojarzy mi się z macierzyństwem i rodzicielstwem a siostra zakonna przecież nie bedzie miała dzieci... ?

magda, 2008-04-23

Rzeczywiście była taka matka, prawdziwa, kochająca, współczująca, która miała tysiące dzieci chociaż żadnego z nich nie urodziła. Miała na imię Matka Teresa z Kalkuty. Oto co znaczy być matką ...

Wojtek, 2008-04-23 
 strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy