Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
„Różaniec”, „Sygnały Troski”, „Anioł Stróż”

 Warto przeczytać


 W styczniowym numerze miesięcznika „Różaniec” zastanawiamy się nad znaczeniem słowa w naszym życiu. Dziś, w dobie zalewającego nas potoku informacji, musimy umieć odróżniać słowa wartościowe od tych, które są zwykłą, ludzką gadaniną. Jak to zrobić? Gdzie szukać słów, mających moc budowania cywilizacji miłości? Czym się karmić, by nie zatracić wrażliwości na ludzkie i Boże słowa? Na te i inne pytania próbujemy opowiedzieć w najnowszym numerze pisma.

„Słowo może podtrzymać na duchu, ale może też zranić, może wywołać uśmiech na twarzy lub wycisnąć z oczu łzy, wprowadzić pokój lub zaognić spory. Słowo to potężna broń” – pisze ks. Wojciech Przybylski, autor artykułu „Jakie serce, takie słowa”. „Wśród dziesięciu przykazań nie ma takiego, które by brzmiało: «nie przeklinaj», a wśród siedmiu grzechów głównych nie znajdziemy «nieumiarkowania w mówieniu»”. Czy zatem przeklinanie jest grzechem? Odpowiedzi szuka ks. Przemysław Śliwiński, autor tekstu „Moja mowa świadczy o mnie”.

Rodzina jest pierwszym i najważniejszym miejscem kształtowania postaw człowieka, dlatego tak ważne jest, by była środowiskiem, które uczy szacunku i uwrażliwia na znaczenie każdego wypowiadanego słowa. O tym, jak dziś może być silna słowem i co to tak naprawdę znaczy, opowiada rodzina Kordyaszów, z którą rozmawiała Dorota Krawczyk.

Historia dyplomaty, którego życie zmieniło się, gdy trafił do spowiedzi do... Jana Pawła II. Ambasador, co nigdy nie kłamie jest bohaterem artykułu ks. Tomasza Bielińskiego „Słowo, które zmieniło dyplomatę”.

W odpowiedzi na apel Episkopatu Polski o realizację programu duszpasterskiego: Kościół domem i szkołą komunii rozpoczynamy na łamach „Różańca” cykl o sakramentach świętych, widzialnych znakach niewidzialnej łaski. W najnowszym „Różańcu” artykuł ks. Mariusza Pohla „Siedem znaków komunii z Bogiem”.

W styczniowym numerze również rozważania różańcowe, komentarze do Słowa Bożego na każdy dzień miesiąca, konspekt spotkania kółka różańcowego i konferencja formacyjna ks. Jacka Kucharskiego o jednej z biblijnych przypowieści.

Zachęcamy do lektury pism, także do odwiedzenia stron internetowych:

www.rozaniec.eu, www.aniolstroz.com oraz www.sygnalytroski.pl. Pisma można nabyć w sklepach EMPiK, księgarniach katolickich, zaprenumerować zaś w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20; tel. (22) 673-58-39; e-mail: prenumerata@loretanki.pl; www.loretanki.pl.

Zachęcamy do lektury!

 

Co o tym myślisz?

Masz pytania?
Chcesz porozmawiać?
Zobacz tu... 


 
 strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy