Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
PAULIŚCI

 Spotkanie z ...


 Pauliści,
czyli księża i bracia z
Towarzystwa Świętego Pawła

Jesteśmy osobami poświęconymi Bogu, które pragną na wzór Świętego Pawła Apostoła, dawać ludziom Jezusa Mistrza, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Głosimy Ewangelię wykorzystując środki społecznego komunikowania.

 Duchowość
Mamy szczególne nabożeństwo do Jezusa Chrystusa Boskiego Mistrza Drogi, Prawdy i Życia. On, obecny w Słowie Bożym i w Eucharystii, jest naszym codziennym pokarmem. Nieustannie zbliżamy się do Niego przez modlitwę, naukę, apostolstwo, konsekrację zakonną i życie wspólnotowe. Od niego otrzymujemy pełnię zbawczej tajemnicy Boga, aby przekazać ją człowiekowi. Czcimy Najświętszą Maryję Pannę, Królową Apostołów, która wydała na świat Zbawiciela. Żyjemy pod opieką Świętego Pawła Apostoła, który jest dla nas wzorem zjednoczenia z Chrystusem i apostolskiego zaangażowania.

 Apostolstwo
Prowadzimy dość nietypowe duszpasterstwo. Mikrofon, ekran, maszyna drukarska są naszą amboną; drukarnia, księgarnia, studio nagrań są jakby naszym kościołem…Naszą parafią jest cały świat. Tak o naszej misji mówił bł. ks. Jakub Alberione. W Polsce nasz charyzmat realizujemy poprzez wydawnictwo Edycja Świętego Pawła.

 Błogosławiony ksiądz Jakub Alberione – nasz Założyciel
Oto słowa papieża Pawła VI, który tak opisał osobę naszego Założyciela: Oto on: pokorny, cichy, niestrudzony, pogrążony w swoich myślach dążących od modlitwy do czynu, zawsze uważny na znaki czasu. Nasz ksiądz Alberione dał Kościołowi nowe środki wyrazu, nowe sposoby wykorzystania sił i możliwości apostolskich. Pozwól, abym jako papież, w imieniu całego Kościoła, wyraził Ci swoją wdzięczność.

 Rodzina Świętego Pawła
Nie jesteśmy sami. Wraz z Towarzystwem Świętego Pawła błogosławiony Jakub Alberione założył jeszcze inne instytuty zakonne i świeckie, które tworzą Rodzinę Świętego Pawła. Są to zgromadzenia zakonne: Córki Świętego Pawła, Siostry Uczennice Boskiego Mistrza, Siostry Jezusa Dobrego Pasterza, Instytut Królowej Apostołów dla Powołań oraz instytuty życia konsekrowanego dla świeckich: Instytut Jezusa Kapłana (dla duchowieństwa diecezjalnego), Instytut Świętego Gabriela Archanioła (dla mężczyzn), Instytut Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny (dla kobiet), Instytut Świętej Rodziny (dla małżonków), a także Unia Współpracowników Paulińskich. Celem całej Rodziny Świętego Pawła jest ewangelizacja poprzez współczesne środki przekazu, kult Eucharystii, troska o liturgię, ożywianie życia duszpasterskiego w parafiach, modlitwa i inicjatywy na rzecz powołań.

 Jak nas odnaleźć?
Towarzystwo Świętego Pawła
ul. Św. Pawła 13/15
42-221 Częstochowa
tel.: 034 362 04 52
e-mail: kuriassp@paulus.pl
strona internetowa: www.paulus.org.pl

Duszpasterstwo Młodych TYMOTEUSZ
ul. Laury 1
20-712 Lublin
tel.: 081 527 64 36
strona internetowa: www.tymoteusz.dbv.pl

Jeśli pragniesz dzielić z nami to wielkie powołanie – ZAPRASZAMY !

Pauliści SSP

PAULIŚCI -  Częstochowa 
 

Co o tym myślisz?

Masz pytania?
Chcesz porozmawiać?
Zobacz tu... 


 
 strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy