Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
KAMILIANIE

 Spotkanie z ...


 Kamilianów można spotkać w 25 krajach świata, na wszystkich kontynentach. Wszędzie tam za wskazówkami św. Kamila, jako Jego duchowi synowie, otaczają chorych wszechstronną opieką. Wykonują podstawowe czynności pielęgniarskie i leczą podopiecznych. Udzielają im wsparcia duchowego, tak bardzo potrzebnego podczas choroby. Pomagają zarządzać szpitalami. Zapewniają posługę duchową jako kapelani szpitalni i duszpasterze. Służą cierpiącym rozległą wiedzą w zakresie etyki i teologii, prowadząc instytuty pastoralne teologii służby zdrowia. Odpowiadają na wszelkie wezwania związane z cierpieniem, również i te współczesne, zwane chorobami społecznymi jak narkomania, alkoholizm czy bezdomność.

Wspólnota Posługujących Chorym jako Zakon istnieje od 1591 r., ale już wcześniej Św. Kamil de Lellis zaczął gromadzić wokół siebie ludzi, z oddaniem poświęcających się posłudze chorym. Przez ponad cztery wieki Zakon nieustannie się rozwija, starając się na wzór swego Założyciela z ofiarnością służyć tym najbardziej potrzebującym, podążając zawsze tam gdzie cierpienie, nędza i ból.

 Charyzmatem zakonu jest zatem służba chorym i to oni stanowią centrum posługi Kamilianów. Zakonnicy kamiliańscy w chorych mają widzieć cierpiącego Chrystusa i Jemu w tych najsłabszych członkach Kościoła służyć, oraz do niego chorych prowadzić, dlatego oprócz 3 ślubów: ubóstwa, czystości i posłuszeństwa składają jeszcze czwarty ślub służby chorym nawet z narażeniem życia. Św. Kamil istotę tego powołania wyraził słowami: Łóżko chorego jest jak ołtarz, każdy chory jest jak hostia do konsekracji.

 Idea św. Kamila przeniknęła na teren obecnej Polski przez aktywność niemieckich zakonników Posługujących Chorym – Kamilianów, na Górnym Śląsku. Dziś oprócz czterech parafii prowadzimy Dom Pomocy Społecznej w Zbrosławicach (dla mężczyzn upośledzonych umysłowo), w Pilchowicach (dla dzieci specjalnej troski) i w Zabrzu (dla nieuleczalnie chorych), Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych w Hutkach koło Olkusza i w Zabrzu oraz Ośrodek Readaptacyjny dla narkomanów, nosicieli wirusa HIV i chorych na AIDS w Konstancinie, Piastowie i Otwocku koło Warszawy.

Zakonnicy z czerwonym krzyżem na piersi obecnie pracują również jako kapelani w szpitalach, opiekują się bezdomnymi na Dworcu Centralnym w Warszawie oraz chorymi w domach prywatnych - szczególnie umierającymi. Polscy Kamilianie pracują także poza granicami kraju: w Berlinie, Austrii, we Włoszech, Gruzji i na Madagaskarze.

Kamilianie MI

KAMILIANIE -  Tarnowskie Góry 
 

Co o tym myślisz?

Masz pytania?
Chcesz porozmawiać?
Zobacz tu... 

Komentarze:

Od 8-10 marca 2013 KAMILIAŃSKIE POWOŁANIOWE DNI SKUPIENIA w Taciszowie koło Gliwic (klasztor nowicjacki OO. Kamilianów) Jeżeli jesteś młodym człowiekiem poszukującym swojej drogi życiowej, jeżeli zetknąłeś się z ludzkim cierpieniem, jeżeli jest w tobie pragnienie służby tym którzy potrzebują pomocy, jeżeli wierzysz, że w chorym bliźnim czeka na Ciebie Chrystus i chciałbyś się Jemu oddać na służbę to Kamilianie czekają na Ciebie ! Chętnych prosimy o kontakt: o. Mariusz Kwiatkowski MI, tel.kom. 662 142 415 lub pisząc: Referent Powołaniowy OO. Kamilianów ul. Damrota 7, 44-145 Pilchowice Email: oscampowol@interia.pl

Zakon Kamilianów, 2013-02-07

Wspaniały artykuł. Od roku interesuję się bardzo Zgromadzeniami: Kamilianek i Kamilianów. To piękne, jak siostry i ojcowie Kamilianie zajmują się chorymi starszymi osobami. Podziwiam o. Arkadiusza Nowaka... Jak byłam mała widziałam w tv jego wywiad, a dopiero w tym roku, gdy poznałam te zgromadzenia, dowiedziałam się, że jest on Kamilianem. Pozdrawiam:)

Maria, 2012-08-27

Leszku napisz coś więcej o sobie pod adres oscampowol@interia.pl Pozdrawiam.

referent powołaniowy, 2012-02-27

pragnę zmienić swoje życie wstępując do waszego zakonu co muszę uczynić ??

Leszek, 2012-02-27

ja ich osobiście spotkałam w hospicjum i to było bardzo miłe spotkanie w tak smutnym czasie,ale odmieniło mnie dogłębnie.Szcześć Boze!

marta, 2010-05-16

chcę być jednym z was co mam zrobić ?

krystian.17, 2008-09-22

WSPANIAŁA STRONKA!

MADZIA, 2008-08-21 
 strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy