Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
Jedyne powołanie kobiety...

 Powołanie


 W Mulieris dignitatem Jan Paweł II pisze:
„ moralna siła kobiety, jej duchowa moc wiąże się ze świadomością, że Bóg w jakiś szczególny sposób zawierza jej człowieka. Oczywiście, Bóg zawierza każdego człowieka wszystkim ludziom i każdemu z osobna. Jednakże to zawierzenie w sposób wyjątkowy odnosi się do kobiety – właśnie ze względu na jej kobiecość – i stanowi też o jej powołaniu (MD30).

Bóg obdarzył kobietę niezwykłym powołaniem - powołaniem do bycia matką. I nie oznacza to tylko macierzyństwa fizycznego, ale obejmuje o wiele większą przestrzeń, w której szczególne miejsce zajmuje macierzyństwo duchowe – bycie matką dla wielu... Pan stawia nam na drodze życia różnych ludzi: dzieci, rodziny, młodych poszukujących sensu istnienia, wątpiących, chorych, zrozpaczonych. Te spotkania dotyczą wszystkich ludzi. Jednak kobieta może stać się tych spotkanych osób - duchową matką, która obejmując je macierzyńską miłością swego serca - rodzi do nowego życia.

Kobieta nosi w sobie dar pielęgnowania życia, w jej naturę wpisana jest troska o życie bardzo mocno związana z wrażliwością i delikatnością jej serca. Bogactwem i siłą kobiety jest wielka zdolność kochania. Serce kobiety jest otwarte i wyczulone, zatroskane o sprawy innych, gotowe do wielkich poświęceń. Z jej powołaniem do bycia matką wiąże się także szczególna umiejętność tworzenia domu, pielęgnowania rodzinnej atmosfery, wzajemnej życzliwości we wspólnocie czy miejscu pracy, a także gotowość do dzielenia się sobą i zaangażowania w różne prace i posługi.
Bardzo ważne jest jednak to, aby kobieta odkryła w sobie i ucieszyła się darem kobiecości, który otrzymała od Boga; aby poznała, zaakceptowała i pokochała siebie, by móc potem kochać i ofiarować miłość innym.

To, że jestem siostrą zakonną, nie przeszkadza mi w byciu matką w wymiarze duchowym. Moje serce przyjmuje w miłości wiele kobiet i dziewcząt, które potrzebują pomocy i wsparcia. Staram się właśnie w ich intencji ofiarować swoją modlitwę, posługę i cierpienia. Mam otwarte serce dla dzieci,
z którymi pracuję, które spotykam w autobusie, w sklepie czy na spacerze. Noszę je w sercu prosząc Jezusa, aby miał je w swojej opiece, aby wzrastały w kochających je rodzinach i mogły doświadczać Jego miłości i dobroci.

W moim codziennym życiu wpatruję się w Maryję Niepokalaną. To właśnie Ją kiedyś, przed laty prosiłam, aby dała mi swoje Imię, aby wzięła moje serce, była mą mocą i siłą i uprosiła mi łaskę odwagi pójścia tam, gdzie pośle mnie Pan...
Dziś jestem siostrą Maryi Niepokalanej. Wiem i doświadczam szczególnej opieki i wsparcia Maryi każdego dnia. Modlę się, abym potrafiła tak, jak Ona powierzyć Bogu do końca, bez zastrzeżeń i zabezpieczeń – swoje życie, pragnienia, marzenia...
Maryja z Nazaretu, zanurzona w szarym trudzie dnia, uczy mnie bycia kobietą piękną, delikatną, wrażliwą, słuchającą głosu Pana w codziennym życiu, pośród różnych okoliczności i obowiązków.
A Matka Boża z Betlejemu pochylona nad Dzieciątkiem, uczy mnie bycia matką dostrzegającą potrzeby innych, wychodzącą naprzeciw ludzkiej samotności, wnoszącą Boga tam, gdzie panuje rozpacz, smutek, pustka i zagubienie.

Naprawdę niezwykłe jest to jedyne powołanie kobiety...
Maryjo, Najpiękniejsza ze wszystkich Kobiet, dziękuję Ci, że jesteś Matką!

s.Teresa

Siostry Maryi Niepokalanej SMI

SIOSTRY MARYI NIEPOKALANEJ -  Katowice 
 

Co o tym myślisz?

Masz pytania?
Chcesz porozmawiać?
Zobacz tu... 

Komentarze:

Tak Pan działa, niech będzie uwielbiony! Ciesze się Anno, że odkryłaś dar macierzyństwa duchowego...życzę Ci, abyś doświadczyła wielkiej radości patrzenia i zauważania jak inni wzrastają i zbliżają się do Boga, abyś głęboko w sercu czuła jak to pięknie przyjmować w miłości innych, po prostu nosić ich w sercu, obejmować ich swoją troską i modlitwą. Niech Maryja będzie przy Tobie i stanie sie Twoją Wspomożycielką.

s.Teresa, 2008-06-24

Można by powiedzieć, że całkiem przypadkiem przeglądając katolickie strony natknęłam się na Siostry świadectwo... ale przypadków nie ma! Nigdy dotąd nie myslałam o kobiecości w taki sposób jak Siostra pisze powołując się na słowa Ojca Świętego. Nie mam dzieci i nie mogę ich mieć z różnych przyczyn jak to widzę do tej pory przynajmniej... Ale co chciałam napisać: Bardzo uderzyły mnie pierwsze zdania, że kobieta powołana jest do bycia matką ale niekoniecznie w wymiarze fizycznym. Jest to dla mnie bardzo pocieszające i odkrywcze. Bóg działa! Pokazał mi, że i ja sama mogę w życiu posłużyć własnym sercem, jeżeli Jezus na to pozwoli! To chwila łaski i za To Panu z serca dziękuję! Niech Jezus będzie uwielbiony!

Anna, 2008-06-17 
 strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy