Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
Szukałem was...

 Wiosna Kościoła


 "Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie, i za to wam dziękuję"

Mija trzecia rocznica odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca. Odszedł w Wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego, kilka dni po świętach Wielkanocnych, triumfie życia nad śmiercią, radości Zmartwychwstania Chrystusa. Jest to również okres kiedy przyroda budzi się do życia. Spotkajmy się na nowo z Janem Pawłem II. Wsłuchajmy się raz jeszcze w to co zechciał nam powiedzieć gdy był z nami.

 Rozpoczynamy cykl spotkań z Janem Pawłem II. Nadchodzi wiosna, wiosna Kościoła, niech obudzi nasze sumienia i serca. Niech napełni je Bożym Duchem, Duchem nadziei, wiary i miłości.
Niech ziarno które posiał Jan Paweł II w naszych sercach wyda plon obfity...

/2 kwietnia 2008/Jana Pawła II: Orędzie na XI Światowy Dzień Młodzieży
"Panie, do kogoż pójdziemy? Ty masz słowo życia wiecznego"
(J 6, 68).

Droga Młodzieży!

”Gorąco bowiem pragnę was zobaczyć, aby wam użyczyć nieco daru duchowego dla waszego umocnienia, to jest abyśmy się u was nawzajem pokrzepili wspólną wiarą - waszą i moją”
(Rz 1, 1 - 12).

Słowa apostoła Pawła, skierowane do chrześcijan Rzymu, wyrażają uczucia, z jakimi i ja zwracam się do was wszystkich, rozpoczynając przygotowania do XI Światowego Dnia Młodzieży. Ożywia mnie bowiem to samo pragnienie spotkania z wami, gdy w duchu przybywam do was odwiedzając wszystkie zakątki ziemi, gdzie każdego dnia przeżywacie porywającą przygodę życia: wasze rodziny miejsca nauki i pracy, wasze wspólnoty, w których gromadzicie się, aby słuchać słowa Chrystusa i w modlitwie otwierać na Niego swoje serce.

Kieruję spojrzenie zwłaszcza ku tym młodym ludziom, którzy bezpośrednio uczestniczą w dramatach jakie nadal nękają ludzkość: którzy cierpią z powodu wojen, przemocy, głodu i nędzy i wciąż na nowo przeżywają cierpienia Chrystusa, który przez swoją mękę jest bliski człowiekowi przygniecionemu ciężarem cierpienia i niesprawiedliwości. (...)

"Panie, do kogoż pójdziemy?" Celem i kresem naszego życia jest On, Chrystus, który oczekuje nas - każdego z osobna i wszystkich razem - aby poprowadzić nas poza granice czasu, gdzie znajdziemy się na wieki w ramionach Ojca, który nas miłuje.
Choć wieczność jest naszym celem jako ludzi złaknionych prawdy
i spragnionych szczęścia, tłem naszych codziennych trudów jest historia. Wiara poucza nas, że przeznaczenie człowieka jest napisane w sercu i w umyśle Boga, który kieruje biegiem dziejów. Poucza nas też, że Ojciec składa w nasze ręce misję budowania już tu na ziemi owego "Królestwa Bożego" zapowiedzianego przez Syna, które urzeczywistni się w pełni na końcu czasów.

 >>

 

Co o tym myślisz?

Masz pytania?
Chcesz porozmawiać?
Zobacz tu... 


 
 strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy