Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
Kościół potrzebuje świętych

 Powołanie


 (...) Słuchanie Chrystusa i oddawanie Mu czci prowadzi do dokonywania odważnych wyborów, do podejmowania decyzji niekiedy heroicznych. Jezus jest wymagający, gdyż pragnie naszego prawdziwego szczęścia. Wzywa niektórych do pozostawienia wszystkiego, aby poszli za Nim w życiu kapłańskim lub konsekrowanym. Kto usłyszy to wezwanie, niech nie lęka się odpowiedzieć Mu „tak” i niech wielkodusznie idzie za Nim. Lecz obok tych powołań do specjalnej konsekracji, jest też powołanie właściwe dla każdego ochrzczonego: to także jest powołanie do „wielkiego formatu” codziennego życia chrześcijańskiego, które wyraża się w świętości (por. Novo millennio ineunte, 31). Kiedy spotyka się Chrystusa i przyjmuje się Jego Ewangelię, życie ulega zmianie i jest się wezwanym do dzielenia się z innymi swoim doświadczeniem.

 Tak wielu nam współczesnych nie zna jeszcze miłości Bożej lub pragnie wypełnić swoje serce bezwartościowymi namiastkami. Koniecznym staje się przeto, by stawać się świadkami kontemplacyjnej miłości w Chrystusie. Zaproszenie do uczestnictwa w Światowym Dniu Młodzieży dotyczy również was, drodzy przyjaciele, którzy nie jesteście ochrzczeni lub którzy nie odnajdujecie się w Kościele. Czyż nie jest prawdą, że również wy macie pragnienie Absolutu i jesteście w poszukiwaniu „czegoś”, co nada znaczenie waszemu życiu? Zwróćcie się do Chrystusa, a nie będziecie zawiedzeni.

 Droga młodzieży, Kościół potrzebuje autentycznych świadków dla nowej ewangelizacji: chłopców i dziewcząt, których życie zostało przemienione przez spotkanie z Chrystusem; chłopców i dziewcząt zdolnych przekazać to doświadczenie innym. Kościół potrzebuje świętych. Wszyscy jesteśmy wezwani do świętości i tylko święci mogą odnowić ludzkość. Wielu nas poprzedziło na tej drodze ewangelicznego heroizmu; zachęcam was więc, byście polecali się ich wstawiennictwu. Kiedy spotkacie się w Kolonii, nauczycie się poznawać lepiej niektórych z nich, jak św. Bonifacego, apostoła Niemiec, oraz świętych z Kolonii, a w szczególności św. Urszulę, św. Alberta Wielkiego, św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein) i bł. Adolfa Kolpinga. Wśród nich chciałbym szczególnie przywołać św. Alberta i św. Teresę Benedyktę od Krzyża, którzy z taką samą wewnętrzną postawą jak Mędrcy, żarliwie poszukiwali prawdy. Oni nie wahali się oddać swych zdolności intelektualnych na służbę wiary, świadcząc w ten sposób, że wiara i rozum są ze sobą związane i nawzajem się przywołują.

 Droga młodzieży, podążająca duchowo do Kolonii, Papież towarzyszy wam swoją modlitwą. Niech Maryja, „Niewiasta Eucharystii” i Matka Mądrości, wspiera wasze kroki, rozjaśnia wasze wybory, niech uczy was kochać to, co jest prawdziwe, dobre i piękne. Niech zaprowadzi was wszystkich do swojego Syna, który jako jedyny może zaspokoić najskrytsze pragnienia ludzkiego serca i umysłu.

Jan Paweł II

Z moim błogosławieństwem!
Castel Gandolfo, 6 sierpnia 2004

 

Co o tym myślisz?

Masz pytania?
Chcesz porozmawiać?
Zobacz tu... 

Komentarze:

Panie całego Swiata naucz nas zycia w pokorze oświeć nam nasze drogi życiowe i niech wola Boska będzie spełniona przez Ciebie naszymi rękami

Sylwia, 2012-05-02

Ojcze Ukochany!! Wstawiaj się i Boga- odwiecznej Miłości za moimi przyjaciółmi, znajomymi, wszystkimi potrzebującymi i zagubionymi. Mnie daj Laskę abym mogła zrealizować swoje powołanie...:)

Joanna, 2009-07-03

Kochany Ojcze Swiety, dziekuję. Postaram sie nie zawieść Twojej wiary w nas, wiary we mnie. Wstawiaj sie proszą za moja całą moja rodziną u Ojca Niebieskiego.

Antosia, 2007-06-15

"Nie szczyce sie madroscia Panie nie jestem dumna z tego co posiadam tylko Toba Panie szczyce sie!!! Stworco moj Zbawco moj tylko Toba szczyce sie!!" Nasz cudowny Ojcze Swiety ty dokladnie te slowa spelniales prowadziles na do Pana i nauczyles nas jak mamy go kochac jak mu sluzyc i jak byc mu oddanym. Czuwaj nad nami z nieba!!!

Kinga, 2007-06-11

Kochany Ojcze Święty który odszedłeś słurzyć Bogu wstawiaj się za wszystkimi ludźmi w szczególności za tych którzy są zbuntowani i nie wierą w Chrystusa.Naucz ich jak maja pokonać szatana.

Ewa, 2007-05-31

Umilowany ojcze który jesteś w niebie w stawiaj się za mna ja proszę Ciebie, prosze nie tylko za soba samym ale za moimi pyrzyjaciólmi, ja sam który stoje przed różnymi problemami i wyzwaniami codziennego życia, ktore nie zawsze jest łatwe i przyjemne ale w sumnie nikt nie obiecywal ze ono takie będzie :) proszę o potrzebne łaski a zwłaszcza te których w danym momecie życai w sposób szczególny potrzebuję ...

Staszek, 2007-05-27

Kochany Ojcze Świety, proszę Cię o łaskę..., pamietaj o mnie przed Bogiem, a wszystkich, którzy przeczytają tę prośbę, proszę o Zdrowaś Maryjo w mojej intencji. Módlmy sie też za siebie nawzajem.

Jadzia, 2007-05-21

Ojcze Święty proszę Cię o moje nawrócenie do Jezusa

Paulina, 2007-05-20

Kochany Ojcze Święty, uproś mi u Boga łaskę..., o którą pokornie i ufnie proszę.

Jadzia, 2007-01-29

Jak niełatwo w kilku słowach ująć sedno powołania człowieka. Powołania do wzrastania w wierze w zadaniach codziennego życia, niezależnie od tego czy jest się osobą świecką czy konsekrowaną. Kochany Ojciec Święty w swoim ostatnim przesłaniu na Światowe Dni Młodych dał jasne wskazówki jak szukać drogi swego powołania. Teraz towarzyszy nam na tej drodze w sposób wyjątkowy...jest bliżej niż kiedykolwiek.

Mały Tomek, 2006-11-17 
 strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy