Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
„RÓŻANIEC” – luty 2012

 Warto przeczytać


 „Matko Łaski Bożej! Przyrzekamy Ci strzec w każdej duszy polskiej łaski jako źródła Bożego życia” – te słowa z Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego stały się mottem lutowego numeru miesięcznika sióstr loretanek „Różaniec”. Program ten: „aby każdy z nas żył w łasce uświęcającej i był świątynią Boga, aby cały Naród żył bez grzechu ciężkiego, aby stał się Domem Bożym i Bramą Niebios”, nabiera szczególnej aktualności w lutym, gdy w święto Ofiarowania Pańskiego przypada ustanowiony przez Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego, a w rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes – Dzień Chorego.

 „Czy wierzę w przyjaźń? (…) Są tacy, którzy tęsknią za kimś, kogo mogliby obdarzyć zaufaniem, przed kim otworzyliby serce, w nadziei, że zawsze będą uważnie wysłuchani, że ktoś życzliwy podzieli z nimi troski, niepokoje, obawy, ale też sukcesy i radości” – te słowa ks. Wojciecha Przybylskiego otwierają temat numeru. Znajdziemy tu świadectwa przyjaźni z Jezusem Chrystusem osób zarówno duchownych, bp. Józefa Zawitkowskiego z Łowicza, jak i świeckich. Świadkowie tłumaczą m.in., jak Jezus Przyjaciel kieruje ich życiem, obracając niepowodzenia w sukcesy. Ale „przyjaźń zobowiązuje – czytamy dalej, w konferencji ks. Eugeniusza Zarzecznego MIC. – Nic nie przynosi Jezusowi większej radości niż owoce przyjaźni w naszym życiu. Pierwszym z nich jest zmiana naszego sposobu myślenia”. Temat numeru urozmaica opowiadanie Krystyny Sztramskiej pt. Koncert.

 W rubryce „Formacja różańcowa” czytamy o ofiarowaniu Pana Jezusa w świątyni i refleksję pracującego w Moskwie o. Dariusza Pielaka SVD o wartości różańca („Na ogół myślimy, że różaniec z bursztynu to sznur pięknie oszlifowanych kamieni oprawionych w srebro”…). Znajdziemy w niej także relacje osób od wielu lat silnie związanych z modlitwą różańcową i dzięki niej otrzymujących liczne łaski, skupionych w 20 kołach Żywego Różańca z Rembertowa.

 „Święta miesiąca” to s. Faustyna Kowalska. Dzięki misji Apostołki kult Miłosierdzia Bożego dotarł na krańce świata, m.in. do RPA, o czym pisze ks. Tomasz Bieliński. Ponadto znajdziemy w „Różańcu” m.in. fragmenty Listu apostolskiego Benedykta XVI na Rok Wiary, skarbiec myśli Jana Pawła II, konspekt spotkania kółka różańcowego i komentarze do Papieskich Intencji Apostolstwa Modlitwy, rozważania różańcowe oraz do Ewangelii na każdy dzień miesiąca.
Warto zwrócić uwagę na okładkę miesięcznika – w tym roku jest to zawsze ikona, tym razem Matki Bożej kałuskiej, z pracowni Karmelu Miłości Miłosiernej im. Braci Trapistów z Tibhirne w Szczecinie.

  m.in. fragmenty Listu apostolskiego Benedykta XVI na Rok Wiary, skarbiec myśli Jana Pawła II, konspekt spotkania kółka różańcowego i komentarze do Papieskich Intencji Apostolstwa Modlitwy, rozważania różańcowe oraz do Ewangelii na każdy dzień miesiąca.
Warto zwrócić uwagę na okładkę miesięcznika m.in. fragmenty Listu apostolskiego Benedykta XVI na Rok Wiary, skarbiec myśli Jana Pawła II, konspekt spotkania kółka różańcowego i komentarze do Papieskich Intencji Apostolstwa Modlitwy, rozważania różańcowe oraz do Ewangelii na każdy dzień miesiąca.

Warto zwrócić uwagę na okładkę miesięcznika – w tym roku jest to zawsze ikona, tym razem Matki Bożej kałuskiej, z pracowni Karmelu Miłości Miłosiernej im. Braci Trapistów z Tibhirne w Szczecinie.

Zachęcamy do lektury pism, także do odwiedzenia stron internetowych:

www.rozaniec.eu
www.aniolstroz.com
www.sygnalytroski.pl

Pisma można nabyć w sklepach EMPiK, księgarniach katolickich, zaprenumerować zaś w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20; tel. (22) 673-58-39;
e-mail: prenumerata@loretanki.pl
www.loretanki.pl

Zachęcamy do lektury!

 

Co o tym myślisz?

Masz pytania?
Chcesz porozmawiać?
Zobacz tu... 


 
 strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy