Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
SIOSTRY SZENSZTACKIE

 Spotkanie z ...


 Potrzebuje nas Maryja,
aby mówić światu o tajemnicy kobiety…

 O nas

Krótko mówimy o sobie - Siostry Maryi. To bardzo odważne słowa, stawiają ogromne wymagania w codziennym dniu, ale i radość, i zadziwienie – należę do Maryi, Ona mnie potrzebuje, tak jak ja potrzebuję pomocy przyjaciela do realizacji swoich zadań i planów. Co się za tymi słowami jeszcze kryje? Jakie jest zadanie Maryi, co znaczy być Jej siostrą, w czym można Jej pomagać ?…
Jeżeli zaintrygowały Cię te słowa, jeżeli bliska jest twojemu sercu Maryja i pragniesz Jej powierzyć decyzje o swoim przyszłym życiu i wyborze powołania – napisz do nas, a najlepiej przyjedź! Nie jesteś sama!

 Szensztacki Instytut Sióstr Maryi

Jesteśmy wspólnotą, która wchodzi w skład międzynarodowego Dzieła Szensztackiego. Nasz Instytut Sióstr został założony w 1926 r. w Schönstatt (k. Koblencji w Niemczech) - słowo to oznacza piękne miejsce i stąd nazwa całego Dzieła i instytutu. Jest nas w świecie ok. 2 tysiące.

 Nasza droga – przymierze miłości z Maryją

Nasz założyciel sługa Boży o. Józef Kentenich, wskazał nam wyjątkową drogę życia Ewangelią – drogę przymierza miłości z Maryją, którą czcimy jako Matkę Bożą Trzykroć Przedziwną. Tytuł ten wskazuje na wyjątkowe działanie Boga w Trójcy Świętej Jedynego w Jej osobie jako - wybranej Córce Boga Ojca, Matce Syna Bożego, Oblubienicy Ducha Świętego. W przymierzu oddajemy się Maryi do dyspozycji, służymy Jej zadaniom, które powierza nam przez główny cel i charyzmat instytutu - swoim czasem, pracą, modlitwą i cierpieniem.

 Główne posłannictwo i charyzmat

Żyjąc w głębokim zawierzeniu Opatrzności Bożej, pragniemy kształtować swoje życie na wzór i obraz Matki Bożej. Tą drogą prowadzimy dziewczęta, kobiety i rodziny. Wierzymy, że Maryja jest Wielką Wychowawczynią, która poprzez nas chce kształtować i odnawiać współczesny świat dla Królestwa Ojca Niebieskiego, poprzez odnowę kobiety i rodziny. Prowadzimy spotkania formacyjne, rekolekcje, dni skupienia, służymy jako katechetki, kucharki, dwie z nas odnowiły swoje dyplomy i pracują w szpitalu jako pielęgniarki. Staramy się być też animatorami kultury, szukać dróg wychowania przez piękno i sztukę. Duchowymi źródłami łaski Bożej są dla nas sanktuaria szensztackie. Sanktuaria są niewielkie, ale rozsiane po całym świecie, tworzą duchową sieć obecności Boga i Maryi. Czujemy się w nich, jak w domu Matki.

 Gdzie jesteśmy

W Polsce rozpoczęłyśmy działalność w 1946 roku, obecnie jest nas 127 sióstr. Nasz dom prowincjalny i formacyjny oraz ośrodek rekolekcyjny i krajowe centrum Ruchu Szensztackiego znajduje się w Otwocku k. Warszawy. Pracujemy na terenie kilku diecezji, główne placówki znajdują się przy sanktuariach szensztackich w Otwocku-Świdrze, w Koszalinie na Górze Chełmskiej, w Opolu i w Bydgoszczy. Od 1993 roku podjęłyśmy pracę na Białorusi, a następnie w Rosji – w Moskwie i Sankt-Petersburgu.

 Wymiar modlitwy kontemplacyjnej

W naszej polskiej prowincji istnieje także wspólnota kontemplacyjna. Siostry realizują tam szczególne powołanie do modlitwy i ofiary w apostolskich intencjach Kościoła. Jako strażniczki Najświętszego Sakramentu w sanktuarium Matki Bożej – adorują Jezusa Eucharystycznego w dzień i w nocy, odmawiają godziny liturgiczne Kościoła, apostołują ofiarą i pracą - paramentyka.

Więcej na: www.siostry.szensztat.pl

 

Co o tym myślisz?

Masz pytania?
Chcesz porozmawiać?
Zobacz tu... 

Komentarze:

Poznałam SiostręJolęspotkałyśmy się w sanatorium w Krynicy cudowne dotknięcie Naszej Matki czułam opiekę Królowej radość przepełniła serca w naszej grupie kuracjuszy dziękuję Maryi i już na myśl codalej...jestem spokojna i bez lęku

Elonora, 2015-03-15

Najlepsze Siostry uff to był świetny czas rekolekcji. Przyjedż i sama zobacz!!! Nos cum prole pia...

Magdalena, 2011-11-21

Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Otwocku to miejsce wielkiej łaski... Sama tego doświadczam, zachęcam do nawiedzenia, do częstego tam powracania - jak do żródła!

Monika, 2011-02-28

Coś pięknego... Siostry są najlepsze :)) :))

:), 2011-02-20

Cudowne Siostrzyczki!!! Pozdrawiam :-)

Grażka :-), 2011-02-16

Wspaniałe Siostry, które doskonale wypełniają to cudowne posłannictwo!

Kinga, 2011-02-06

Najwspanialsze Siostrzyczki jakie w życiu spotkałam;)

Iza, 2011-02-01 
 strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy