Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
Wezwani, aby pójść za Chrystusem

 Powołanie


Rokrocznie dzisiejsze święto liturgiczne gromadzi przy grobie św. Piotra rzeszę osób konsekrowanych. Dzisiaj ta rzesza staje się naprawdę bardzo liczna, ponieważ są tu obecne osoby konsekrowane z wszystkich części świata. Drodzy bracia i siostry, obchodzicie dziś swój Jubileusz — Jubileusz Życia Konsekrowanego. Witam was ewangelicznym pozdrowieniem pokoju!

Witam przełożonych różnych zgromadzeń i instytutów męskich i żeńskich oraz was wszystkich, drodzy bracia i siostry, którzy zechcieliście przeżyć doświadczenie jubileuszowe, przekraczając próg Drzwi Świętych w patriarchalnej Bazylice Watykańskiej. Witając was, ogarniam myślą wszystkich waszych współbraci i wszystkie współsiostry na całym świecie: także do nich zwracam się z serdecznym pozdrowieniem.

Zgromadzeni przy grobie Księcia Apostołów w Roku Jubileuszowym, pragniecie szczególnie wyraziście ukazać głęboką więź, jaka łączy życie konsekrowane z Następcą Piotra. Jesteście tutaj, aby złożyć na ołtarzu Pańskim nadzieje i trudności swoich zgromadzeń. W duchu Jubileuszu składacie dzięki Bogu za dokonane dobro, a zarazem prosicie o przebaczenie za uchybienia, jakie być może pojawiły się w życiu waszych rodzin zakonnych. Na początku nowego tysiąclecia szukajcie bardziej skutecznych metod działania, które pozwolą wam przyczyniać się — przy zachowaniu pierwotnego charyzmatu — do nowej ewangelizacji i docierać do wielu ludzi nie znających jeszcze Chrystusa. Z myślą o tym zanosicie żarliwe modlitwy do Pana żniwa, aby wzbudził w sercach młodych mężczyzn i kobiet pragnienie całkowitego oddania się sprawie Chrystusa i Ewangelii.

<<  >>

 

Co o tym myślisz?

Masz pytania?
Chcesz porozmawiać?
Zobacz tu... 

Komentarze:

Moje szczególne błogosławieństwo i życzenia kieruję do mniszek, które całkowicie poświęcają się kontemplacji... Papież i Kościół potrzebują was. Wy w sposób szczególny jesteście poświęcone tej głębokiej modlitwie, do której wzywałem w mojej Encyklice Redemptor Hominis". Przy innej okazji Papież powiedział: "Powierzam wam, siostrom kontemplacyjnym, całą ludzkość i świat. Wam, waszym modlitwom i ofiarom. Powierzam się wam również ja sam, biskup Rzymu. Musicie być ze mną, blisko mnie, wy które jesteście sercem Kościoła. Jan Paweł II

Adam, 2008-01-28

to jest piekna strona

Wioletta, 2007-11-01

Kilkanascie lat temu wybieralam sie do Zakonu Niepokalanek!ale Pan Bog wyznaczyl mi inna droge!Nie mialam wowczas zadnego wyksztalcenia.Jestem silna osobowoscia byloby mi trudno wykonywac prace podrzedne!Moj Stworca o tym wiedzial tylko ja nie!Zostawil mnie w swiecie ludzi cywilnych,powolal mnie na matke,dal mi dwoje dzieci-Madrych!! Tak bardzo chcialabym wiedziec duzo wiecej o tyn Zakonie i gdzie miesci sie teraz ich Dom Generalny, i jakie teraz nosza habity? przeciesz to moj Zakon! Z Bogiem!

Antonina, Franciszka., 2007-10-11

Bóg zapłać, że promujecie Ukochanego Sługę Bożego Jana Pawła II, jedyny prawdziwy Autorytet naszych błędnych czasów, wielki święty. To On powiedział, że mamy zdobywać świętość, i czynić to szybko... Wszyscy, bez wyjątku, czy zakonnik , kapłan, czy osoba świecka, bo tego żąda od nas Ojciec Niebieski.

mariusz Wrocław, 2007-08-16

Pan mój i Bóg mój!

ewa, 2007-08-11

PROWADZ NAS WEDŁUG TWRJ PRAWDY I POUCZAJ POZDRAWIAM SERDECZNIE

brat marcin, 2007-02-22

W Dniu Życia Konsekrowanego, Waszego Święta życzymy Wam Kochane Siostry, aby Pan Was błogosławił i strzegł, niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy łaską...(Lb 6,24-26) Bóg zapłać za Wasze pokorne, pełne poświęcenia powołanie, dziękujemy za Waszą modlitwę. Dobrze, że Jesteście!Szczęść Boże !

Krysia, 2007-02-02

Pax et Bonum! Niech Pan Wam błogosławi i niech Was strzeże!!!

ks. Edmund, 2007-01-28

Cieszę się, że są przypominane słowa Jana Pawła II, ten Człowiek to chluba Polski!

Adam, 2007-01-27

Niech Jan Paweł II błogosławi z okna Domu Ojca wszystkim osobom konsekrowanym w Dniu Ich Święta!

Czarek, 2007-01-24

To jest świetna strona. Jestem świeckim człowiekiem, ale chętnie tu wracam, aby popatrzeć na inne życie i poczytać czym żyją ludzie Boży! Dziękuję!

Piotrek, 2007-01-23

Kochany Ojciec Święty Jan Paweł II, Sługa Boży, święty nasz ojciec.On zawsze dla każdego miał serce i dobre słowo. doceniał osoby konsekrowane i kochał je, napisał, że zakony nigdy nie utrudniały Mu życia, a przeciwnie, kochal je i one Jego, bedąc w Krakowie. Oby wszyscy biskupi byli tacy.

Ania, 2007-01-23 
 strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy