Strona główna
Powołanie
Porozmawiaj
Spotkanie z ...
Jednym słowem
Drzwi Otwarte
Krużganek zakonny
Śladami świętych
Moja modlitwa
Listy od Was
Warto przeczytać
Galeria Foto

-- Partnerzy portalu --

Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Żywa Wiara

Misyjne Drogi

-- Polecamy --

Oaza - Ko¶ciół Domowy
KARMELITANKI

 Spotkanie z ...


 Pan Bóg przychodzi ze swym powołaniem kiedy chce, jak chce i do kogo chce! Kilka lat temu przyszedł również do nas. Jesteśmy ze Zgromadzeniem Sióstr Sióstr Naszej Pani z Karmelu, po prostu Siostry Karmelitanki i chciałybyśmy prosić was o modlitwę w intencji naszego Zgromadzenia, w intencji nowych powołań.

 Naszą wspólnotę zakonną zapoczątkowała we Włoszech Matka Maria Teresa Scrilli, a w Polsce s. Terezyta Skalska. Jesteśmy zgromadzeniem kontemplacyjno-czynnym. Nasza Założycielka tłumaczy to na przykładzie ewangelicznych postaci Marii i Marty. Pisze Tak: „ Obecność Boga była we mnie ciągła. Jeżeli jednak widziałam potrzebę, to zostawiałam Boga dla Boga, Boga w kontemplacji Marii, by odnaleźć Go w starannie wykonanych obowiązkach Marty.” I to zaszczepiła nam – swoim duchowym córkom.

 Głównym naszym zadaniem jest modlitwa. Modlitwa za Kościół i świat. Ale także zgodnie z pragnieniami Założycielki próbujemy służyć tam, gdzie widzimy tego potrzebę. Pracujemy w szpitalach, domach pomocy dla osób starszych. Widząc w dzieciach i młodzieży przyszłość naszego świata, Kościoła, zgodnie z zamysłem Matki pragniemy szczególnie ich otaczać swą troską, by uczyć jak być dobrym człowiekiem i prawdziwym dzieckiem Boga. W tym celu zajmujemy się katechizacją, prowadzimy rekolekcje, dni skupienia. Za granicą siostry prowadza szkoły i przedszkola. W Polsce mamy 4 domy: w Woli Gułowskiej i w Rykach(woj. lubelskie), Częstochowie, i w Warszawie.

 Szczególnym znakiem naszego zgromadzenia jest szkaplerz karmelitański, który nosimy. Jest on dla nas ciągłym przypomnieniem tego, jak żyła Maryja i jak powinni żyć ci, którzy go noszą, a więc myślą i sercem skierowani ku Bogu. Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział do młodych:
„ Patrząc na was uważnie, myślę z drżeniem i ufnością o tym, co was czeka w życiu, czym będziecie w świecie jutra, pragnę zostawić wam jak wiatyk na wasze życie trzy myśli: szukajcie Jezusa, kochajcie Jezusa, dawajcie świadectwo Jezusowi! Nie lękajcie się wejść na drogę waszego powołania. Miejcie odwagę żyć dla Miłości!”

 My nie powiemy wam, że jest to droga łatwa, ale z pewnością – jest najpiękniejsza! Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, pisz do s.Agnieszki.

Więcej na: www.karmelitanki.org.pl

Email do s.Agnieszki: sscarmel@o2.pl

s.Agnieszka 

KARMELITANKI -  Częstochowa 
 

Co o tym myślisz?

Masz pytania?
Chcesz porozmawiać?
Zobacz tu... 

Komentarze:

Kochane Siostry Karmelitanki ... Dobrze że jesteście wśród nas, dzieląc się dobrem Waszych serc ... Pozdrawiam i dziękuję, pozostając z Wami w modlitwie :)

Jola, 2011-09-29

chciała bym wstapic do zakonu ale eoje sie ze jak nie wytrwam i wystąpie bede CZARNĄ OWCA W PARAFII :'(

Sylwia 26, 2011-09-03

Nie wiem o co mogę prosić.Pragnę odnaleźć swoją drogę,ale nie mam pojęcia jak szukać.Może i ja kiedyś wstąpię do zakonu,Ufam,że tam odnajdę spokój i przywrócę wiarę do życia... Dziękuję

Agata, 2011-07-14

bardzo proszę o modlitwę abym rozeznała swoją drogę życia

wioleta, 2010-09-23

Siostrom wiele zawdzięczam...Również będę się modlić o nowe powołania - może i mnie Pan Bóg do Was zaprowadzi :)

Ola, 2010-02-17

pozdrawiam s.Agnieszke i modle sie o nowych powolaniach dla zgromadzenia. Moze, bedziemy razem... +

Danusia, 2009-12-17

proszę o modlitwę, bardzo jej teraz potrzebuję , ciąle szukam i rozeznaję ,proszę o wsparcie aby się nie zagubić

agnieszka, 2009-09-14

ja sie waham...jak rozpoznać powołanie?

anita, 2009-09-09

chce sie zapisać

, 2009-05-16

Ja też bardzo chce wstąpić do Sióstr:) ale musze skończyc liceum;((((

Beata, 2009-04-25

Kochane Siostry!!!!!! Dziękuję Bogu że jesteście - pozdrawiam Was Wszystkie bardzo serdecznie.

JOZEFA, 2008-09-10

Ja bardzo chcialabym wstąpić do sióstr Karmelitanek,ale narazie nie moge kończe teraz gimnazjum, a musze najpierw mieć skończoną szkołe ponad gimnazjalną.Co mam robić?proszę o odpowiedz Szcześć BOŻE

Paulina 03.04.2008r., 2008-04-03

czy jest mozliwe zeby tak naprawde uslyszec glos Boga przez modlitwe i byc pewna ze zycie zakonne jest moim powolaniem? A bez powolania zostac zakonnica mozno?

Kasia, 2008-02-04

gdybym słuchała własnego serca była bym już siostrą zakonną ..teraz to do mnie wraca,,,prosze słuchajcie własnego serca by nie zgubic się gdzies po drodze...roksana

roksana, 2008-01-29

tak Haniu odsyłam Cie na strone: http://www.karmel.pl/duchowosc/szkaplerz/ albo konkretniej: http://www.karmel.pl/duchowosc/szkaplerz/strona10.htm

Syliwa, 2008-01-12

Czy szkaplez kazdy moze nosic?

Hania lat 15 , 2008-01-11 
 strona główna

 „RÓŻANIEC”
-lipiec-sierpień 2018
 „Szerokie są drzwi ubogiej chaty”
 Rekolekcje wakacyjne 2015
 Zapraszamy do Rabki-Zdrój po wypoczynek i zdrowie!
 Każdy dzień rekolekcji uczył mnie czegoś nowego
 Szkaplerz karmelitański
 Bł. Ojciec Hilary Januszewski
 Maryja - doskonały przykład naśladowania Jezusa
 Eliasz - życie w obecności Boga
 Gdy jestem z Toba, ziemia mnie nie cieszy
 MARIANIE
 Pamiętajmy o różańcu!
 Błogosławiony Antoni Leszczewicz
 Błogosławiony Jerzy Kaszyra
 Błogosławiony Jerzy Matulewicz
 Błogosławiony Stanisław Papczyński
Copyright (c) 2006-2015 Zakony.pl Konto w portalu  |  Zakony żeńskie  |  Zakony męskie  |  Podziel się ...  |  O portalu  |  Kontakt  |  Partnerzy